You are here
Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar Bankalar Kredi Kartı 

Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankaların kara listelerine giren kişiler kredi kartı ve bankaların diğer hizmetlerinden yararlanmak istediklerinde bazı engellerle karşılaşmaktadırlar. Kara listenin temel amacı; bankalarla olan mali işlemlerinde gerek kredi gerekse de kredi kartı aidatı gibi ticari ilişkilerinde ödeme zorluğu yaşayan kişileri tespit ederek, Bankaların ve bu kişilerin daha fazla zarara uğramasına engel olmaktır.

Kara Listeye girme nedenlerinin başında ödemeleri zamanında yapılmamasıdır. Bu durum kredi notunu doğurmuştur. Kredi notunun düşük olması ile kara listeye girmek birbirine çok yakın olmuş olsa bile, farklı niteliklerdedir.

Sizlere hangi bankaların kredi kartı verdiğini burada açık bir şekilde belirtemiyoruz. Çünkü; kara listedekilere kredi kartı verirken bankalar kişilerin ekonomik ve geçmiş kredi notu puanlarını yorumlayarak kredi kartı verilip verilmeyeceğinin kararını alırlar.

Sizlere tavsiyemiz

Kredi kartı almak istiyorsanız, öncelikle kredi kartı başvurusu yapmak istediğiniz bir bankada hesap açmanız ve hesaba bir miktar para yüklemenizdir. Mevcut bir banka hesabınız varsa; sadece para yüklemeniz iyi olacaktır. Daha sonra ilgili bankadan kredi kartı başvurusunda bulunun ve başvuru neticesini beklemek yapacağınız iyi bir davranış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi ? başlıklı makalemizde aidatsız kredi kartı, en avantajlı kredi kartı ve en iyi kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Related posts

Leave a Comment