İşbankası Kredi Başvurusu ve Sonucu

Posted by

Ülkemizdeki özel sermayeli bankalar arasında ilk akla gelenlerden birisi olan Türkiye İş Bankası, bizzat Mustafa Kemal Atatürk ‘ün talimatı kurulan bir bankadır. 1924 yılında günümüze kadar sürekli zirveye oynayan Türkiye İş Bankası günümüzde; 24 bin personel, 1350 civarı şube ile adeta dev bir yapı haline gelmiş ve sloganlarında da belirtildiği üzere Türkiye ‘nin Bankası olmaya devam etmektedir. Geliştirdiği elektronik alt yapısı ile birlikte internet bankacılığı ve İş Cep adlı mobil uygulaması ile müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veren banka; artık kredi başvurularını bile online olarak şubesiz bankacılık anlayışı ile kabul etmeye başlamıştır. Bu yazımızda sizlere İşbankası kredi başvurusu ve sonucu nasıl öğrenilir  adım adım anlatmaya çalışacağız.

İşbankası Kredi Başvurusu

İş Bankası ‘ndan kredi başvurusunda bulunmayı düşünenlerin hiç endişe etmesine gerek yok. Bunun için birçok alternatif yöntem mevcut. Bunların ilki tabii ki şubelere giderek başvuruda bulunmak. Ancak yerinizden kalkmadan herhangi biri şubeye gitmeden de kredi başvurusu yapmanız mümkün… Bunun için ister İş Bankası internet bankacılığını kullanabilir, ister kısa mesajla kredi başvurusu yapabilir, isterseniz de İş Bankası müşteri hizmetleri telefon bankacılığı numarası olan 0 850 724 0 724 nolu telefonu arayabilirler.

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyenler; Türkiye İş Bankası ‘nın resmi web sitesi www.isbank.com.tr adresinden ” BAŞVURULAR ” bölümüne tıklayarak, buradan da ” KREDİ BAŞVURUSU ” bölümüne girmeleri gerekmektedir. Direkt ulaşmak isteyenler https://www.isbank.com.tr/internet/MainPageEnter.aspx?src=HizliKrediAnaSayfa.aspx adresini kullanabilir. Formda ilgili yerleri doldurup onayladıktan sonra size kısa sürede banka tarafından başvurunuz ile ilgili dönüş sağlanacaktır.

İş Bankası SMS ile  kredi başvurusu yapmak isteyenler ise; NAKİT boşluk TC KİMLİK NO boşluk KREDİTUTARI ( ne kadar çekmek istiyorsanız) boşluk AYLIKGELİR ( maaşınız ne kadarsa ) yazıp 4402 ‘ye mesaj atmaları gerekecektir. Örnek kredi başvuru mesasjı; ” NAKIT 1234567890 5000 1500 ” şeklinde yazılması gerekecektir. Rakamları kendinize göre değiştiriniz.

Kredi Başvurusu Sonucu Sorgulama

İş Bankası ‘na kredi için başvurunuzu yaptığınız ve sonucunu merak ediyorsunuz. Bu durumda yine ister şubelerden isterseniz İş Bankası müşteri hizmetlerinden isterseniz de İş Bankası ‘nın internet sitesinden sorgulama yapabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden sorgulama yapmak isteyenler https://www.isbank.com.tr/internet/MainPageEnter.aspx?src=BKTP_HizliKrediBasvuruAnasayfaBasvuruSorgulama linkini kullanabilir.

 

Bir önceki yazımız olan 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Yoktur başlıklı makalemizde 20 yıllık konut kredisi ve ticari kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir