Perşembe , Kasım 3 2016
Anasayfa / EFT Saatleri / ING Bank EFT Saatleri

ING Bank EFT Saatleri

İng Bank’ta bulunan hesabınızdan başka bir bankada bulunan bir hesaba EFT işlemi ile para transfer etmeniz gerekiyor. Bunun için işleminizi bankanın EFT saatleri içerisinde yapmaya dikkat edin.

İng Bank Şubelerinde EFT İşlemi Kaça Kadar Yapılır?

İng Bank tarafından yapılan bütün EFT işlemleri Merkez Bankası tarafından kontrol edildiğinden günün her saatinde EFT işlemi gerçekleştirilememektedir, EFT işlemleri bankanın belirtmiş olduğu saatler arasında yapılabilmektedir.

Peki, o zaman İng Bank EFT saatleri kaça kadar yapılır? İng Bank ile EFT işlemi hafta içi sabah saat 08.30’ da başlar ve akşam saat 17.15’ e kadar devam eder. İng Bank Şubelerinden, ATM’ lerinden veya internet bankacılığı üzerinden yaptığınız EFT işlemlerinin aynı gün karşı bankanın hesabına geçmesini istiyorsanız normal iş günlerinde akşam 17.15’ e kadar yapmanız gerekmektedir. Akşam 17.15’ ten sonra yaptığınız EFT işlemi ancak bir sonra ki iş günü karşı hesaba geçecektir.

İng Bank EFT’ leri Hesaba Ne Zaman Geçer?

Yapılan EFT işlemi ile ilgili en çok sorulan soru İng Bank EFT’ leri hesaba ne zaman geçer? Kısaca akşam 17.15’ e kadar yapılan EFT işlemleri normal şartlarda 5 dakika içerisinde hesaba geçer, 17.15’ ten sonra yapılan bütün EFT işlemleri ertesi gün saat 10.30’ dan sonra karşı bakanın ilgili hesabına geçer.

İng Bank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yaptığınız EFT işlemi gün içerisinde karşı bankanın hesabına geçmemişse İng Bank EFT sorgulama işlemi yaparak hem parayı gönderdiğiniz hesabı hem de alıcı hesap numarasını kontrol etmeniz gerekmektedir. Çünkü gönderdiğiniz para çok nadir de olsa Merkez Bankası’nın EFT işlemleri kuyruğu denilen sistemde takılı kalabilir ve karşı hesaba geç düşebilir.

Bir önceki yazımız olan TEB Eft Saatleri başlıklı makalemizde eft, eft saatleri ve teb bank eft saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About trkredi

Dikkatinizi Çekebilir...

yapi kredi eft saatleri

Yapı Kredi EFT Saatleri

İçindekiler1 EFT Nedir?1.1 Yapı Kredi Banakası Şubelerinde EFT İşlemi Kaça Kadar Yapılır?1.2 Yapı Kredi Bankası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir