En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2016

Posted by

En uygun konut kredisi veren bankalar 2016 yılında yine birbiri ile yarışıyor ve sizlere en uygun faizler ile kredi vermeye çalışıyorlar. Peki, bu bankaları tercih ederken nelere dikkat etmeniz gerekir. Yine bazı bankalar çok ufak bir tutar olarak indirimli gibi görünebilir ama aynı zamanda sizlere farklı işlemlerde daha fazla fatura çıkabilir. Yani sigorta ücretleri ya da dosya masraflarını da baz almalı ve hatta ev ekspertiz fiyatlarını bile hesaplayarak karar vermelisiniz.

Sizler için elbette en uygun konut kredisi veren bankaları faiz oranları ile veriyor olacağız ama bu oranların her an değişelebileceğini unutmayınız. Sizler her zaman o anda ki faizleri baz alarak hesaplama yapmalısınız ama ortalama olarak çok büyük değişimler olmaz diye düşünüyoruz.

Örneğin En uygun konut kredisi veren bankalar 2016 arasında en düşük oran ile Yapı Kredi bankası ilk sırayı almış gibi vuruyor ve 1,13 olarak kredi verdiğini söylemektedir. Onun hemen arkasından ise Garanti Bankası ev kredi oranını 1,18 olarak belirlemiş. Diğer bankalar ise oranları yukarıya çıkıyor ama genellikle faizlerin ortalamasına baktığımızda 1,20 olarak görüyoruz. Yani aralarında çok büyük farklar yok. Bu adımdan sonra sizler bankanın dosya masraflarını baz alarak kararınızı verebilirsiniz.

İlk öncelikleriniz arasına da her zaman tercih ettiğiniz ve kullandığınız bankaların olmasını dikkat ediniz. Böylelikle banka ile iletişimleriniz daha kuvvetli olacak ve iletişim halinde kredilerinizi ödemeye devam ediyor olacaksınız. Umarız sizlerde bir ev sahibi olur ve en düşük kredi oranları ile kendi evinizi almaya hak kazanabilirsiniz. Ev kredilerinin oranları aldığınız tutara göre değişmez ve ne kadar miktar talep ederseniz edin aynı oran üzerinden ücretlendirme olacaktır.

en uygun konut kredileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir