Kredi, Kredi Hesaplama

Bloke teminatlı kredi kartı.

Kredi kartı ile ilgili ödemeleri aksatmadığınız sürece, hem paranız vadeli mevduatta değerlenmeye devam eder, hem de kredi kartınızı kullanmaya devam edersiniz. Bu kredi kartı normal bir kredi kartı gibi kredi kayıt bürosu ve Türkiye Bankalar birliği risk merkezi veritabanlarında da görüneceği için, ödemelerinizde bir aksamaya sebebiyet vermediğiniz sürece kredi sicilinizde olumlu bir etki yaratacaktır.

Bloke teminatlı kredi kartına nasıl başvurulur.
Bloke teminatlı kredi kartlarına internetten veya cep telefonu ile başvurmak ne yazıkki mümkün değil. Bunun için bir banka şubesine gidip şahsen başvurmanız gerekiyor. Öncelikle bir vadeli mevduat hesabı açtırmanız isteneceğinden, halihazırda mevduat ilişkiniz bulunan bir banka ile ilerlemeniz, şube personelinin sizi önceden tanımış olması nedeniyle avantajlı olacaktır. Şubeye ne istediğinizi bilerek gitmeniz gerekir, zira bu uygulama çok yaygın değildir. Konuştuğumuz müşteri temsilcisi, tecrübesine bağlı olarak böyle bir uygulamadan haberdar bile olmayabilir. Öte yandan şubelerin mevduat ve kart satma hedefleri olması nedeniyle, istikrarlı bir mevduat müşterisi aynı zamanda kredi kartı müşterisi sahibi olmak da cazip gelecektir.
Bloke teminatlı kredi kartının dezavantajları
Öte yandan vadeli mevduat faiz oranı için çok fazla pazarlık etme şansınız olmaz. Tabela faiz oranı ile ilerleyebilirsiniz kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Banka ve şube personeli sizi daha önceden tanıyor olsa bile, ilk aşamada kredi kartınızın limiti, vadeli mevduattaki paranızdan daha düşük olabilir. Kart aidatı yansıtıldığında alternatifi olmadığı için itiraz etme şnasınız da fazla olmayacaktır. Kredi kartının limiti blokeli vadeli mevduat tutarına bağlı olacağından, özellikle uzun vadeli taksitli alışverişlerden kaçınmanız gerekebilir, zira ödenmemiş ileriye yönelik taksitler, kredi kartınızın limitini işgal edip kullanılabilir limitinizi sınırlayacaktır.

Hangi bankalara başvurmalı.
Araştırmalarımıza göre Garanti bankası’nın böyle bir hizmeti var, ama yukarıda da belirttiğimiz gibi şubeden şahsen başvurmanız gerekiyor. Hemen her banka bu hizmeti verecektir, ancak mevduat hedefleri olan, orta ölçekli bankaların şubeleri bu çözüme daha yakın duracaklardır.

Related post

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir