Çarşamba , Kasım 2 2016
Anasayfa / Bankalar / Bankada Unutulan Para Sorgulama

Bankada Unutulan Para Sorgulama

Çoğu banka kullanıcısı hesapların da para olup olmadığını bilmemekte ve çoğu zaman unutmaktadır. Böyle bir durumda kalan tüm kullanıcılar bankada unutulan paralarının olup olmadığını para sorgulama işlemleri aracılığı ile takip edebilecektir. Fakat önemli olan konu şu ki eğer 10 yıllık gibi bir süreyi aşmışsa parayı çekebilme şansınız tamamen elinizden alınmıştır. Eğer 10 yıldan daha eski sürede paranız banka hesabında duruyorsa paranızı çekmek için sıkıntılı süreç başlamış bulunmaktadır. Bu yüzden hesaplarınız da ki parayı unutmadan para sorgulama işlemleri aracılığı ile öğrenerek hiçbir sorun ile karşı karşıya kalmadan para çekim işlemlerinizi başarı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Para Sorgulama İçin Yapılacak Adımlar Neler?

Hesaplarında ne kadar paranın kaldığını bilmeyen ve öğrenmek isteyen tüm hesap sahipleri http://www.zamanasimisorgu.tmsf.org.tr adresine geçiş yaparak para sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapabilir. Ad – Soyadı, hangi bankada paranızı unuttuğunuzu ve güvenlik kodunu girerek sorgulana işlemlerinizi başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sayede girmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda hesaplarınız da ne kadar tutarın yer aldığını da öğrenebilirsiniz. Bu adres sayesinde hesabımda param kalmış mı? Hesabım da ne kadar para var? Ne kadar bir zaman dilimi geçmiş? Tüm bunlar para sorgulama online işlem merkezi aracılığı ile netliğe kavuşmaktadır.

Yoğun iş temposu ve yorucu hayat şartları altında pek çok kişi hesaplarında ne kadar tutarlık bir bakiyesinin kaldığını bile bilmemektedir. Çoğu zaman hesaplarda yer alan bakiyeler unutulmakta ve bu durum sonucunda da bankanın kasasına unutulan paralar girmektedir. Bu yüzden sizlerde hesaplarınızda ne kadar para olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız sorgulama ekranına geçiş yapmanız da fayda var. Bu sayede içerisinde ne kadar tutar olduğunu öğrenmeniz durumunda hiçbir pürüz ile karşı karşıya kalmadan hesabınız içerisinde yer alan bakiyenizi çekebilirsiniz.

Bu nedenle hesap para kontrolü yaparken zaman aşımına uğrayıp uğramadığı da kontrol edilmeli ve gözden kaçmamalıdır. Böylelikle 10 yılı aşmayan bir zamanı kapsıyor ise hemen hesabınız da kalmış olan paranızı sorunsuz bir şekilde çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı makalemizde kara liste ve kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

About trkredi

Dikkatinizi Çekebilir...

kara listedekilere kredi karti

Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankaların kara listelerine giren kişiler kredi kartı ve bankaların diğer hizmetlerinden yararlanmak istediklerinde bazı engellerle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir