Cuma , Ocak 6 2017
Anasayfa / Bilgiler / Araç alıp-satarken kar etmenin 3 yolu

Araç alıp-satarken kar etmenin 3 yolu

Ülkemizde araçlara verilen önem, dünyanın neredeyse hiç bir ülkesinde görülemeyecek kadar fazla. Şu an ülkemizde yaklaşık 20 milyon araç bulunmakta. Bu da nüfusun 4/1’i ediyor. Diğer ülkelere oranla araçların çok daha pahalı olmasına karşın talebin bu kadar fazla olması, para kazanmak isteyen kişilerin dikkatini çekmekte. Ve ülkemizde sadece araç alım-satımı yaparak ayda milyarlarca lira kazanan insanlar bulunmakta. Peki kısaca nasıl kâr ediliyor bu işten öğrenelim;

En büyük kar araç satarken değil, alırken yapılmalıdır!

Bir araç satarken satacağınız fiyat az çok piyasa şartlarına göre bellidir. Yukarısına çıkarsanız aracınız satılmaz. Düşük fiyata satarsanız bu sefer fazla kar edemezsiniz. Fakat araç satın alırken uygun fiyata araç almak mümkün. Bunun için de aktif şekilde internette, araba pazarlarında dolaşıp, piyasa fiyatının altına araç satan müşteri bulmak ve bir de pazarlık etmek. Bu size yüksek kar getirecektir.

Piyasada talep gören araçlara yönelinmeli!

Bir çok istatistik kurumu, yıl içerisinde en çok alınıp satılan araç marka modellerine dair raporlar yayınlamakta. Bu raporlara göre en çok satılan araç marka modellerine yönelinmelidir. Bu size hem aracınızı hızlı satmanı sağlayacak hem de piyasası sürekli canlı olan bir araca sahip olmuş olacaksınız. Ülkemizde çok talep gören markalar Volkswagen ve Renault’tur.

Dizel ve LPG’li araçlar en çok satılıyor!

Ülkemizdeki benzin fiyatları son zamanlarda düşüşte olsa da yine de el yakacak cinsten. Bu yüzden bir çok insan dizel ya da LPG’li araçlara talep göstermekte. Özellikle dizel bir aracınız varsa kısa sürede satmamak imkansızdır.

Bir önceki yazımız olan Bankanın Kredi Verirken Yaptığı Hayat Sigortası Mecburi midir? başlıklı makalemizde hayat sigortası, kredi ve kredi hayat sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

About trkredi

Dikkatinizi Çekebilir...

Bankada Unutulan Para Sorgulama

Çoğu banka kullanıcısı hesapların da para olup olmadığını bilmemekte ve çoğu zaman unutmaktadır. Böyle bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir