Çarşamba , Kasım 2 2016
Anasayfa / Genel / 18 19 20 Mayıs Bankalar ve PTT Açık Mı?

18 19 20 Mayıs Bankalar ve PTT Açık Mı?

Kaynağını 19 Mayıs 1919 tarihinden alan; Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs Atatürk ‘ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı adı altında her yıl ülkemizde coşkuyla kutlanmaktadır. Ayrıca ülkemizdeki resmi tatil günlerinden birisi olan ve kısa adı 19 Mayıs Bayramı olan bu günde resmi dairelerin çalışmamaktadır. Maalesef bazı  halledilmesi gereken işlerimiz veya ödemelerimizin o güne denk gelmesi nedeniyle hemen her 19 Mayıs PTT ve bankalar açık mı diye araştırmaya başlarız. 18 ve 20 Mayıs bankalar mesailerine devam edecektir.

2016 yılı 19 Mayıs Perşembe gününe, yani resmi mesai gününe denk geldiği bu tarihte resmi daireler, kamu kurum ve kuruluşları mesai yapmayacaktır. Ancak nöbet durumu olan kamu kurum ve kuruluşları gibi (hastaneler, adliyeler, vs.) nöbet görevlerini icra etmeye devam edecektir. 19 Mayıs PTT ve bankalar açık mı diye soracak olursanız; tüm PTT şubeleri ve bankalar maalesef 19 Mayıs 2016 tarihinde çalışmayacaktır. PTT için kafa karıştıran bir durum ise; PİM (Posta İşleme Merkezi) ile Posta/Kargo Dağıtım Merkezleri’nin Cumartesi günü öğleye kadar çalışıyor olması nedeniyle vatandaşlar bayram tatillerinde de çalıştıkları zannetmekte, ancak bu doğru olmayıp, maalesef resmi bayram günlerinde PTT’ler çalışmamaktadır. 18 ve 20 Mayıs PTT şubeleri mesailerine devam edecektir.

Yine de şunu hatırlatmakta fayda var; son ödeme tarihi 19 Mayıs olan ödemeleriniz ve PTT’den yapılması gereken 19 Mayıs tarihli işlemleriniz, kanunen bir sonraki iş gününe sarkmaktadır. Yani 20 Mayıs 2016 tarihi itibariyle o işlem için müracaat ettiğinizde gecikmiş sayılmazsınız. Yine de işi şansa bırakmamak adına tüm işlerimizi 18 Mayıs 2016 gününden halledip; 19 Mayıs PTT ve bankalar açık mı kapalı mı, vergi daireleri açık mı kapalı mı, vs. gibi sorularla uğraşmadan tatilin ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ’nın keyfini çıkarmak daha iyi bir seçenek gibi duruyor.

2016 yılındaki diğer resmi bayram tatillerine de kısaca göz atacak olursak; 30 Ağustos 2016 (Zafer Bayramı) Salı gününe ve 31 Aralık 2016 (Yılbaşı) Cumartesi gününe denk gelecektir. Dini bayram tatilleri ise; bayramlara az bir zaman kala açıklandığı için henüz bir netlik yoktur.

Kaynak : https://www.kredinotu.co/19-mayis-ptt-ve-bankalar-acik-mi.html

Bir önceki yazımız olan Bankaların Swift Kodları başlıklı makalemizde Swift Kodları ve Swift Kodu Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

About trkredi

Dikkatinizi Çekebilir...

bankada unutulan paralar

Bankada Unutulan Para Sorgulama

Çoğu banka kullanıcısı hesapların da para olup olmadığını bilmemekte ve çoğu zaman unutmaktadır. Böyle bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir