İnternet Bankacılığı MTV Ödeme

Posted by

Ocak ayının son günleri yaklaşırken MTV ödemelerinin son günlerine doğru da yaklaşıyoruz. Bildiğimiz üzere Motorlu Taşıtlar Vergisi ‘nin son ödeme tarihi 31 Ocak 2017. Bu tarihten sonra ödeyecek olanlar borçlu duruma düşecek. Cezalı duruma düşmemek için son günlere kalmadan ödemek daha doğru kalacaktır. Çünkü son günler yoğunluk çok fazla oluyor. Ancak MTV ödemesi konusunda birçok alternatif kanal mevcut. Bu yazımızda sizlere MTV ödemesi yapılabilen platformlardan bahsederek, bunlardan birisi olan internet bankacılığı MTV ödeme konusunu izah etmeye çalışacağız.

İnternet Bankacılığı  ile MTV Ödeme

Artık her işimizi internet bankacılığından yapabiliyoruz. Tabii ki buna MTV ödemeleri de dahil. İnternet bankacılığı ile MTV ödeme işlemi için; bankamızın internet sitesine girip, buradan internet bankacılığına tıkladıktan sonra müşteri numaramız / TC kimlik numaramız ile şifremizi yazıp internet bankacılığımıza giriş yapıyoruz. Bankadan bankaya farklılık gösterebilmekle birlikte; vergi ödemeleri genel olarak; ” ÖDEMELER ” bölümü altında yer almaktadır. ” ÖDEMELER ” bölümünün altından açılacak alt menülerde de genel ” VERGİ ÖDEMELERİ ” bölümü yer almaktadır. Bu bölüme girdikten sonra MTV ( Motorlu Taşıtlar Vergisi ) ödemesini seçip, bizden istenen bilgileri yazdıktan sonra ( genelde plaka ve tescil tarihi bilgileri istenmektedir ) karşımıza çıkan ekrandan, ödemenin yapılacağı hesabı seçip, onayla dedikten sonra MTV ödeme işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

İnternet Vergi Dairesi Üzerinden MTV Ödeme

Yine bir alternatif yöntem olarak T.C. Maliye Bakanlığı ‘nın internet vergi dairesi platformu üzerinden de MTV ( Motorlu Taşıtlar Vergisi ) ödemenizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Buradan ödeme yapabilmek için 3D güvenlik özellikli bir kredi kartınızın olması gerekiyor. Ödeme yaparken yine plaka ve tescil tarihi bilgilerinizi girip, kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra ödemenizi tamamlıyorsunuz. Ayrıca internet vergi dairesi üzerinden yapılan ödemelerde MTV ödemeleri taksit bile yapılabiliyor. Aslına bakıldığında en makulu buradan ödeyip hem de taksitlendirmek.

Banka Şubelerinden ve Vergi Dairelerinden MTV Ödeme

Eski yöntemlerden olan ancak artık günümüzde tercih edilmeyen usulleri de hatırlatalım. MTV ödemelerinizi vergi dairelerinizin yanı sıra yine herhangi bir banka şubesine giderek de ödeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Emekli Promosyonları Bu Yıl Ödenecek başlıklı makalemizde Başbakan Binali YILDIRIM ve emekli maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir