Halkbankası EFT Saati Kaça Kadar

Posted by

Devlet bankaları arasında son dönemde yıldızı biraz daha fazla parlamaya başlayan Halk Bankası, 1933 yılında yapılan bir kanuni düzenleme ile birlikte esnafın, sanayicinin, KOBİ ‘lerin işlerini geliştirmeleri adına gerek duydukları parasal desteğin sağlanması adına kurulmuştur. Şu anda 1000 ‘den fazla şubeye sahip olan Halk Bankası, aynı zamanda 14 bin çalışana sahiptir. İnternet bankacılığı, mobil uygulamalar  gibi konularda da kendisini sürekli yenileyen Halk Bankası uygun faiz oranları ile de kredi pazarında tüketicilerin dikkatini çeken ilk bankalardandır. Halk Bankası ‘nı kısaca sizlere özetledikten sonra bu yazımızda sizlere Halk Bankası EFT Saati kaça kadar sizlere aktarmaya çalışacağız.

Halk Bankası EFT Saati Kaça Kadar

EFT işlemi her bankada olduğu gibi Halk Bankası ‘nda da belirli saatlerde yapılabilen bir işlemdir. Halk Bankası ‘nda EFT saati saat 08.00 ‘da başlamakta olup, saat 16.30 itibariyle de son bulmaktadır. Tabii ki hafta içi günlerde EFT işlemi yapılabilmektedir. Resmi tatil günlerinde EFT yapılamamaktadır. Hafta sonu tatilleri için de aynı durum söz konusudur. Saat 16.30 ‘dan sonra ya da mesai günleri dışında bir günde EFT yapılmak isteniyorsa bu durumda ilk mesai başlangıcı ile birlikte EFT işlemi yerine getirilecektir.

Havale Saatleri

EFT ve havale işlemleri vatandaş tarafından en sık karıştırılan konulardan birisidir. EFT işlemi; iki ayrı bankada bulunan hesap arasındaki para transferi işlemidir ve belirli saatler arasında yapılmasının sebebi budur. Havale işlemi ise; aynı bankada bulunan iki ayrı hesap arası yapılan para transferi işlemidir, bu nedenle de süre sınırlaması bulunmamaktadır. Halk Bankası hesabından havale yapmak isteyenler de 7 gün 24 saat boyunca havale işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Halk Bankası Şubeleri Kaçta Açılıyor

Halk Bankası şubeleri hafta içi günlerde çalışmakta, Cumartesi ve Pazar günleri ile resmi tatillerde kapalı bulunmaktadır. Şubeler mesaiye saat 09.00 ‘da başlamakta, saat 17.000 ‘da ise mesai sona ermektedir. Saat 12.30 ve 13.30 arasında ise öğle yemeği için ara verilmekte, bu saatlerde Halk Bankası şubeleri kapalı olmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler Halk Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 444 veya 0 850 222 0 400 nolu telefonları arayabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Banka Asya'ya Ne Oldu başlıklı makalemizde FETÖ ve TMSF hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir