Ev Hanımları İçin Evden Yapılabilecek 6 İş Fikri

Posted by

Günümüzde ev hanımları artık evde otururken bile ekstradan bir işle meşgul olup evin ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Hem ev işlerini idare edip, hem de evde yapılabilecek işlerle kendileri için meşguliyet bulup, para da kazanıyorlar. Bu yazımızda ev hanımları için evden yapılabilecek 6 iş fikri ile ilgili olarak paylaşımda bulunacağız.

Organik ürünler örmek

Yeni  doğan bebekler için özellikle talep edilmektedir. Evde oturduğunuz yerden bebekler için yelek, hırka, kazak, kız bebekler için elbiseler örebilirsiniz. Kışlık battaniyelerde örülebilecekler arasındadır.

Ev Yapımı pasta, kurabiyeler

Son zamanlarda sürekli yenilik içinde bulunan anneler, özel günleri için pastalar, kurabiyeler ve kekler yaptırmaktadır.  Özellikle baby showerlar, doğum veya mevlütler, doğum günleri için özel siparişler verilmektedir. Hem de bu özel yapım ürünlerin piyasası da oldukça fazladır.

Ev yapımı Sabun

Özel günlerde hediye verilmek üzere el yapımı , güzel kokulu, renkli sabunlar yapabilirsiniz. Maliyeti çok yüksek olmaması sizin için son derece avantajlıdır. Her çeşit ve renkten karşı tarafın taleplerine göre sabunlarınızı hazırlayabilirsiniz. Birde üzerine güzel bir ambalajla paket yaptığınızda gayet şık hediyelikler yapabilirsiniz. En çok ta söz veya nişan gibi etkinliklerin vazgeçilmez hediyeleridir.

Paketleme Yapmak

Bazı firmalar paketli ürünleri çok fazla kullanmaktadır. Bu iş için ise sizin gibi evden iş yapabilecek hanımlar onlar için biçilmiş kaftandır. Hem istediğiniz vakit hem de oturduğunuz yerden kolaylıkla yapabileceğiniz bir iştir. Belki çocuklarınızın veya evin diğer fertlerinin bile size katkısı olabilir.  Paket başı ücret alabilirsiniz.

Dikiş Dikmek

Dikiş dikmek, hanımların belki de en çok tercihlerinden birisi arasındadır. Gerek özel günleriniz için abiye dikimi, gerekse de günlük giymek için dikilen kıyafetler son zamanlarda yeni trendleri yakalamak için tercih edilen bir iştir. Özellikle gençlerin özel tasarlanan kıyafetleri diktirmek istemeleri sizin işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır. Özel tasarımlı ürünler  son derece yüksek fiyatlarla pazarlanmaktadır.

Ütü Yapmak

Hanımların iş hayatına atılmasıyla birlikte özellikle ev işlerini yapmakta zorlanmaktadırlar. Bu nedenle sürekli bir arayış içindedirler. Özellikle her hafta yetiştirmek zorunda oldukları ütüler biraz biriktiğinde içinden çıkılmaz hal alır. Sizde evde ütü işini yaptığınızda mutlaka sizin kapınızı çalacaklardır.

 

Bir önceki yazımız olan Halka Arz Ne Anlama Geliyor başlıklı makalemizde bankalar, borsa ve inşaat hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir