Çiftçiye Kredi Veren Bankalar

Posted by

Ülkemiz içinde bulunan önemli bir sistem olan Çiftçilik mesleği, çoğu sorunla karşı karşıya kalacaktır. Maddi olarak önemli ölçülerde sorunlar yaşayan bu meslek erbabı olan kişilerin, devlet tarafından desteklenmesi gerekmektedir. Ancak bunun yeterli kalmadığı durumlarda ise kişilerin kredi olanaklarına yönelmesi söz konusu olacaktır. Detaylı bir çiftçilik kredisi noktasının oluşması ise kişilerin nakit ihtiyaçlarının yerine getirilmesi durumunda kerdi ürünleri ile destek almaya çalışan birçok çiftçi olacaktır. Çiftçiye kredi veren bankalar, finansal destek arayışı içinde bulunulması da yine kişilerin destek konusunda yüklenmesi gereken bir alan olacaktır.

Çiftçiye kredi veren bankalar bu konuda devreye girecektir. Uzun yıllardan beri bu alanda kendini gösteren Ziraat Bankası çoğu kişinin tüm kredi ihtiyaçlarını yerine getirmektedir. Bu nedenle kimi zaman nakit ihtiyaçları için karşımıza çıkarken, kimi zamanda kredi ekipmanlarının geliştirilmesi durumu için kendini yenilemek isteyen çiftçiler için destek verilmektedir. Bunun yanında ise çiftçilerin destek alacakları bu alanların yanında tohum desteği gibi birçok alan içinde hizmet verilmesi beklenecektir. Kredi ürünlerini en önemli özellikleri ile ödeme periyotlarına sokulması gerekecektir. Genel anlamı ile çiftçilerin destek almaları gereken durumların banka kredileri içinde uzun vadede yani hasat dönemi ile birilkte ödeme alınması beklenecektir.

Ülkemiz nezdinde sadece Ziraat Bankası değil birçok özel bankada yine tarım desteği veren noktalara sahiptir. Denizbank, TEB, Yapı Kredi Bankası Finansbank gibi bankalarda son yıllarda çitçiye destek vermektedir. Çiftçiye kredi veren bankalar olarak amaç ise destek ve finansal olarak yanlarında bulunmak olacaktır. Çiftçi için uygun kredi seçenekleri de yine bu bankalar arasından seçilecektir. Oldukça sağlıklı bir banka kredisi çekebilmek için faizler noktasında da dikkat edilmesi gereken konular olacaktır. Kredi çekerken yine sizden istenen belgeler ise Çiftçilik belgesi, Nüfus cüzdanı ve ikamet gibi belgeler olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 18 19 20 Mayıs Bankalar ve PTT Açık Mı? başlıklı makalemizde 18 mayıs, 19 mayıs ve 20 mayıs hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir