Cep Telefonuna Anında Kredi Veren 7 Banka Tavsiyesi

Posted by

Telefonsuz bir hayatın düşünülemediği günümüzde, telefon almak için taksitlendirmenin kalkmasıyla  insanlar kendilerini bir kaos içinde buldular. Daha önceden kredi kartlarıyla 24 aylara varan taksitlendirme imkanları varken şuan kredi kartı ile taksit maalesef yapılamamakta. Taksitlendirmenin  kalkması da insanların belini büktü. Bu boşluğu kapatmak için telefon şirketleri ve bankaların ortak iş birlikleri ile bankalardan ihtiyaç kredileri oluşturuldu. Hal böyle olunca bankaların insanlara sunmuş olduğu avantajlı kredilerinden yararlanarak ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar. BDDK tarafından yayınlanan bu kanun çıkmadan önce kredi kartlarıyla cep telefonu alındığında taksitlendirme yapılacağı zaman telefon fiyatında herhangi bir artış olmazken şuan durum biraz farklı. Şimdi de cep telefonuna anında kredi veren 7 banka tavsiyesi yapalım.

Bir örnek ile konumuza devam edelim. 1000 TL’lik bir cep telefonunu 12 ay taksitle almak istediğimizde bankaların uyguladıkları faiz oranlarını, hayat sigortası hariç masraflarını şu şekilde hesaplayabilirsiniz. Tabi burada dikkat etmemiz gereken bir şey var, vadeyi ne kadar uzun olursa size bankanın uygulayacağı faiz de o kadar artacaktır.

1- Garanti: Faiz oranı %1,79’dur. Aylık ödemeniz 95 TL olup, 5 TL de masraf tutarınız vardır. Toplam da ödeyeceğiniz miktar 1150 TL’dir.

2- Burgan Bank: Faiz oranı %1,15’dur. Aylık ödemeniz 91 TL olup, 5 TL de masraf tutarınız vardır. Toplam da ödeyeceğiniz miktar 1097 TL’dir.

3- CEPTETEB: Faiz oranı %1,25’dur. Aylık ödemeniz 92 TL olup, 5 TL de masraf tutarınız vardır. Toplam da ödeyeceğiniz miktar 1100 TL’dir.

4-Ziraat Katılım: Faiz oranı %1,63’dur. Aylık ödemeniz 94 TL olup, 5 TL de masraf tutarınız vardır. Toplam da ödeyeceğiniz miktar 1137 TL’dir.

5- QNB FİNANSBANK: Faiz oranı %1,18’dur. Aylık ödemeniz 91 TL olup, 5 TL de masraf tutarınız vardır. Toplam da ödeyeceğiniz miktar 1099 TL’dir.

6- Türkiye Finans: Faiz oranı %1,39’dur. Aylık ödemeniz 93 TL olup, 5 TL de masraf tutarınız vardır. Toplam da ödeyeceğiniz miktar 1117 TL’dir.7- HALKBANK: Faiz oranı %1,43’dur. Aylık ödemeniz 93 TL olup, 5 TL de masraf tutarınız vardır. Toplam da ödeyeceğiniz miktar 1120 TL’dir.

Yukarıdaki bankaları inceleyerek sizin için en avantajlı olanı seçebilir istediğiniz cep telefonuna sahip olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Halkbankası EFT Saati Kaça Kadar başlıklı makalemizde halk bankası şubeleri kaçta açılıyor ve havale saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir