Akbank Eft Saati Kaçtan Kaça

Posted by

Türkiye ‘deki en zengin ailelerden birisi olan Sabancı Grubu ‘nun finans sektöründeki en büyük faaliyeti olan Akbank; ilk etapta Adana ‘da merhum Hacı Ömer Sabancı önderliğinde birkaç iş adamı ile birlikte 1948 ‘li yıllarda kurulmuştur. İlk etapta Adana ilinde yoğun üretimi olan pamuk üretimi yapan çiftçi ve iş adamlarının para ihtiyacının karşılanması için kurulan bir yerel bank olan Akbank; kısa sürede yaşadığı sıçramalarla Türkiye ‘ye mâl olmuş 14 bin çalışan ve bin civarı şubesi ile dev bir kurum haline gelmiştir. Akbank ‘ın birçok firmadan büyük olan iştirakleri dahi bulunmaktadır. Akbank hakkında kısaca özet bilgi geçtikten sonra şimdide sizlere Akbank EFT saati kaçtan kaça kadar kısaca izah edelim.

Akbank EFT Saatleri

Akbank  ‘taki EFT saatlerine bakacak olursak; saat 09.00 ve saat 17.00 arasında yapılabildiğini görmekteyiz. EFT işlemi Akbank hesabınızdan başka bir banka hesabına para gönderme işlemi anlamına geleceği için belirli saatlerde yapılabilecektir. Bunun sonucunda da belirli zaman aralığında bu işlem yapılabilmektedir. Bu zaman aralığı dışında, Cumartesi ve Pazar günlerinde, resmi tatil sayılan günlerde EFT işleminin yapılması yine mümkün olmayacaktır. Ancak bu zamanlarda vereceğiniz EFT işlemleriniz mesainin başlaması ile işleme alınarak para transferiniz yapılacaktır.

EFT İşlemleri Nasıl Yapılır

EFT işlemi yapmak için ister Akbank Direkt İnternet bankacılığından, ister Akbank Direkt mobil uygulamasından isterseniz de Akbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25 nolu telefonu arayarak yapabilirsiniz. Tabii ki de bunun yanı sıra Akbank şubelerinden de EFT işlemlerinizi yapmanız mümkündür.

EFT işlemi yaparken; para göndermek istediğiniz hesabın sahibi olan kişinin adı soyadı, IBAN numarasına ihtiyaç duyulacaktır. Bu numaraların alınması ile birlikte internet bankacılığı veya mobil bankacılıktan Para Transferleri bölüme girip, buradan da gerekli bilgileri girerek en son göndermek istediğimiz para miktarını belirtmemiz yeterlidir. İşlemi onaylamamız ile birlikte takribi 10 ile 15 dakika arasında para karşı tarafın hesabına ulaşacaktır. Ancak bu süre iş yoğunluğu nazara alınarak bir miktar daha uzayabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Forex Mağduru Olmadan Bilinmesi Gereken 6 Önemli Bilgi başlıklı makalemizde demo programları ve spekülasyonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir